Kertépítő.hu – Vegye fel velünk a kapcsolatot és megvalósítjuk a kertet amit megálmodott

FILE DOWNLOAD

  • Gyepszőnyegezés
  • Gyepszőnyegezés

A füvesítés módjai: Gyepszőnyegezés

A gyepszőnyeg alkalmazása gyorsabb és látványosabb eredményt hoz, mint a fűmagvetés. Bár a füvesítésnek ez a módja drágább, érdemes mérlegelni, hogy a gyepszőnyeg erősebb, jóval fejlettebb pázsit, amit már fiatal kora óta szakszerűen gondoznak, ápolnak, hogy a legtökéletesebb megjelenést nyújtsa.

A gyepszőnyegezéshez is szükséges előkészíteni a talajt, de ez még mindig csak félsikerhez elég. A gyepszőnyeg ugyanis nem nélkülözheti a hozzáértő módon kialakított öntözőrendszert sem. A gyepszőnyegnek azonkívül, hogy azonnal elvégezhető vele a füvesítés, egyéb előnye is van. A fűmagvetés körülményes folyamat, mely hónapokon át óvatosságot igényel a füves terület használatának tekintetében. Az éppen kisarjadt fű sérülékeny, folyamatosan gondozni kell és oda kell figyelni arra is, hogy a lehető legkevesebb igénybevételnek legyen kitéve. Ez azt jelenti, hogy korlátoznunk kell gyermekeinket, háziállatainkat az udvaron való tartózkodásban, a kerti összejöveteleket pedig jobb, ha néhány hónappal későbbre halasztjuk. Ezek a körülmények a kerttulajdonosoktól sok türelmet követelnek meg.

A gyepszőnyeg mindezzel ellentétben már a lefektetés után rögtön azt a látványt nyújtja, amire vágytunk. Nem nőnek benne gyomok, erős, sűrű, sérülékenysége miatt sem kell aggódni. Lefektetés után 8-10 napot érdemes várni, míg maximális használatnak vetjük alá, de akár már másnap sétálhatunk rajta. Hogy gyepszőnyegünk szépségét a kártevők ne csorbíthassák, célszerű vakondhálót alkalmazni a leterítés előtt. Ez az erős műanyag háló megakadályozza, hogy a vakond a felszínre jutva túrásokat hozzon létre. A hálóra kerül a rövidre vágott fűből és 2-3 cm vastag földből álló gyepszőnyeg.